Pewna siebie dziewczyna

Claire Shipman, Katty Kay- Pewna siebie dziewczyna

Pewna siebie dziewczyna. Jak mądrze ryzykować, akceptować porażki i być szczęśliwie niedoskonałą” to pełny tytuł lektury, którą każda, absolutnie każda młoda kobietka powinna posiadać w swoim zborze książek. Koniecznie w dziale książek wartościowych i koniecznie powinna być przekazywana do kolejnych “dziewczyńskich” rąk. Wspomniana książka nie jest zwyczajną książką. Jest niezwykłym poradnikiem, który podpowiada jak wyrosnąć na silną, wartościową i zmotywowaną kobietę.

Trening osobowości

Ilekroć sięgamy po poradnik, nie ważne o jakiej dziedzinie mowa, tylekroć oczekujemy konkretnego przekazu, wskazania jakiejś drogi, czy też wskazówki jak ugryźć dany temat. “Pewna siebie dziewczyna” spełnia wszystkie te oczekiwania. Nie ma tu owijania w bawełnę czy silenia się na fajny tekst. Dla auorek liczył się konkretny przekaz, konkretne fakty i konkretne porady. Kay i Shipman w swoim poradniku, w jasny, lecz mocny sposób pokazują młodym odbiorczyniom, że życie we współczesnym świecie jest niezwykle skomplikowane, a wszelkie problemy, które nas dotykają nigdy nie znikną. Poradnik podkreśla i pokazuje jak ważne jest, aby zawsze walczyć o swoje, nigdy się nie poddawać i zawsze dążyć do postawionego sobie celu.

Wszystko co ważne


Książka jest, można śmiało stwierdzić dziełem sztuki. Poprzez podanie przykładów wziętych z codziennego życia, pokazuje by być po prostu sobą, Wskazuje, jak ważna jest akceptacja własnego “ja” i tłumaczy, że nie warto za wszelką chce upodabniać się do celebrytów, modelek, czy wykreowanych prze społeczeństwo idoli. Kolejna cenna rzecz w książce, to kwestia podejmowania niejednokrotnie trudnych. Autorki w fenomenalny sposób tłumaczą cym są pojęcia takie jak asertywność, wiara we własną siłę i odwagę, posiadanie odwagi; także tej cywilnej, oraz jak istotna w życiu jest odpowiedzialność, tak za siebie jak za inne osoby.

Każda, absolutnie każda kobieta, i ta nieco starsza i ta młodsza powinna przewertować “Pewną siebie dziewczynę”. Wśród wszelkich wzorców ze społecznościowych mediów na prawde nie warto brać przykładu. Warto wykreować własne, pewne siebie , wartościowe JA. JA, które stawi czoła problemom, zamiast odkładać je w kąt lub od nich uciekać, nie będzie przejmować się kompleksami, zaakceptuje porażki (jak to ujęto w tytule i JA, które będzie cieszyć się życiem.

Poradnik stworzony przez kobiety dla kobiet, jest również niezwykle przydatny jako pomoc w prowadzeniu różnorakich terapii, czy też w prowadzeniu zajęć z młodymi dziewczynami wchodzącymi w czas dojrzewania wiążący się z co raz to ważniejszymi życiowymi rozterkami.

People obraz autorstwa nensuria - www.freepik.com